II Niedziela zwykła
15 stycznia 2017 r.

1.     Dziś po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Poprzez te ofiary chcemy uczestniczyć w dziele wspierania biedniejszych kościołów.

2.   Jutro, w poniedziałek, zapraszamy na Mszę św. o 18.00 a po
Mszy św. na błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

3.   W środę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: "Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas". Program Tygodnia Modlitw na terenie Szczecina jest wywieszony w gablocie w przedsionku i na zewnątrz kościoła.

4.  Nowennę do MB Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę o 18.00
 a Godzinę Miłosierdzia w piątek  o 17.30.

5.  W przyszłą niedzielę, 22 stycznia o godz. 16.00, odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu dzieci i chóru. Zapraszamy.

6. W sobotę, 28 stycznia, zgodnie z harmonogramem rajdów pieszych opublikowanych na stronie parafialnej, organizujemy rajd pieszy dla dzieci w gminie Maszewo. Koszt 22 zł. Zapisy u P. katechetki w przedsionku.

7. Informujemy, że od 07 - 13 sierpnia br. nasza parafia organizuje wycieczkę dla dorosłych do Wadowic, Zakopanego i Krakowa szlakiem
św. Jana Pawła II. Koszt: 830 zł. Szczegółowe informacje są w gablocie na  zewnątrz kościoła i na stronie parafialnej. Zapisy u P. katechetki w przedsionku kościoła

8.  Porządek kolędy w tym tygodniu:

16.01.17, poniedziałek  - ul. Pomorska
17.01.17, wtorek          - ul. Koszarowa nr 15 - 29 i ul. Weteranów
18.01.17, środa            - ul. Koszarowa nr 1 - 9 i ul. Dziennikarska
19.01.17, czwartek      - ul. Żaglowa, Pokładowa, Zamiejska,
                                        Masztowa, Miła, Nurkowa
20.01.17, piątek           - ul. Al. Przyjaciół, Dziwna, Portowa,
                                        Stacyjna, Racławicka
21.01.17, sobota          - ul. Kartuska, Młyńska,
                                    Wejherowska nr 55-59, Helska, Miłosławska,
                                    Chorwacka, Taborowa, Szybowcowa, Albatrosów
23.01.17, poniedziałek - ul. Goleniowska nr 13 - 21 i 94 - 112a.

Kolęda w dni powszednie jest od godz. 16.00 a w sobotę od 15.00.
Dzień wcześniej ministranci powiadamiają o kolędzie.

9.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy zdrowia i wiele łask od Pana Boga.
    .
10.  Składamy wdzięczne Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła i za wszelkie ofiary składane na Kościół – tak na tacę, jak i w przedsionku kościoła.

ks. proboszcz Kazimierz Piasecki